ÕMi TEGEMISTEST! Aktiivi 17. hooaeg sai alguse
02.11.2021

Möödunud nädalal alustas tööd Tallinna Õpilasmaleva Aktiivi 17. koosseis


Kõigepealt võite muidugi küsida, et miks ma kirjutan ja kes ma üldse selline olen, et kirjutada julgen?

Olen Kaspar, selleaastase Aktiivi (17. koosseisu) üks liikmetest ja kirjutan lihtsalt sellepärast, et mul tuli tuju kirjutada. Tuju kirjutada sellest, mis meil möödunud nädala aktiivilaagris toimus, mis Aktiivil edaspidi plaanis on ning meie tööst veidi täpsemalt.


Aktiivi 17. koosseisus on meid kokku 15: 5 poissi, 10 tüdrukut. Sellest viieteistkümnest liikmest on vähemalt teist aastat aktiivis 6, seega matemaatika ütleb, et uusi liikmeid on tervelt 9. Üleüldiselt võib öelda, et meie koosseis on üpris noor. Sellel õppeaastal lõpetavad 12. klassi kõigest 5 õpilast, võrreldes eelmise aasta 8-ga. Veel numbritest: meiega olid kaasas 6 rühmajuhti/komandöri (edaspidi nimetatud kui staap, kuigi kõik kaasasolnud rj-d ja komad ei ole ametlikult Tallinna Õpilasmaleva staabi liikmed).


Mis me siis üldse aktiivilaagris tegime ja mis imeloom see Aktiiv üldsegi on?

Aktiivilaagri esimese päeva tipphetk oli kahtlemata staabi poolt nimetatud nn “viktoriin”, mis seisnes selles, et kohalolijad jaotati kolme gruppi ning igast grupist üks “viisipidaja”, nagu nimetas seda inimest rühmajuht Annela Tammiste, pidi kõrvaklappidest talle lastavat muusikat kaasa ümisema, et grupikaaslased ära arvaksid, millega tegu on. Üdini humoorikas ja vägagi väljakutsuv mäng. Soovitan ise samuti proovida. Esimesel päeval saadi jällegi kolmes grupis kujundada ise kokkutulek ja mõelda kõigele sellega kaasnevale.

Teine päev koosnes loomingulisuse arendamises, mille töötuba viis läbi komandör Liis Gross. Ise võtan kaasa sealt paljugi, näiteks seda, et kui olen mingi probleemiga kitsikuses, siis aitab see, kui võtan endale esimese ettejuhtuva asja ning üritan selle ja oma probleemi vahel mingisuguse seose luua. Ja see on mind ka aidanud.

Samuti panime teisel päeval aktiivi aastaplaani kokku, milles juhendas meid rühmajuht Kaarel Kadarik ning õhtul said pärast “seiklust”, nagu nimetas seda kavalalt rühmajuht Ernst Valdmaa, uued aktiivikad endale teenitud A-tähega kaunistatud märgid rinnale. Õhtu lõpuks saime meie omakorda eelneval õhtul toimunud “viisipidamise mängu” staabile teha, kus särasid kõik eelnevalt mainitud staabi liikmed ning lisaks nendele ka komandörid Reeli Jantson ja Kristiina Herkül.

Kolmas päev kulus söömisele, pakkimisele, minu varem ära saatmisele (sest oli vaja Tallinnas B-kategooria sõidueksam sooritada, mis ka sooritatud sai) ja koju minekule. Niiviisi kulgeski meie kolmepäevane meeskonnalaager. 


Nüüd aga räägiksin teile hea meelega Aktiivi tööst täpsemalt, sest minult on küsitud, et millega Aktiiv täpsemalt tegeleb. Tavaliselt olen vastanud nii, et Aktiiv on see, kes korraldab üritusi ka väljaspool malevasuve ning on malevaga aasta läbi seotud. Veebileht malev.ee ütleb meie kohta nii: “Aktiiv on SA-e Õpilasmalev staabi juures tegutsev malevlastest koosnev nõuandev organ. /---/ Aktiivi tegevuste hulka kuulub: õpilasmaleva esindamine erinevatel üritustel, sügisene meeskonnalaager, EÕM kokkutulekul korraldusmeeskonna abistamine, malevlaste esindamine ja ideede edastamine staabile, heategevus jpm.” 

Nii ta ongi. Omalt poolt võin kaheaastase (rohkem nagu aasta ja paar kuud, aga 2 aastat kõlab uhkemana) kogemuse põhjal öelda, et me sarnaneme justkui tavalise malevarühmaga: me oleme grupp inimesi, kes pürgib ühise eesmärgini ja kus on koos igasugu inimesi ja iseloomusid ning teisi loomi.


Selline oli siis esimene lugu meie kui Aktiivi ühest plaanitud ideest. Osasid selleaastaseid ideid võin veel saladuskatte all paljastada, kuid vaadake, et te neid absoluutselt kellelegi ei ütle : ÕM19 sünnipäev veebruaris, kelgutamine millalgi talvel, 3 sinist esmaspäeva, millest esimene toimub juba 8. novembril, ning muidugi toome tagasi meie taskuhäälingu (ingl k podcast), mille leiate spotify-st Aktiivse Maleva nime alt.


Aitäh lugemast ja kohtumiseni novembris.

Kaspar Sander Born, Aktiivi 17. koosseisu liige28.05.2022 |
Kuidas tean, kas sain malevarühma?
08.03.2022 |
INTERVJUU STAABIGA - Ernst Valdmaa
16.02.2022 |
TEADE! EÕM 2022 logo!
03.02.2022 |
TEADE! Tähtsad kuupäevad 2022
02.11.2021 |
ÕMi TEGEMISTEST! Aktiivi 17. hooaeg sai alguse
02.06.2021 |
ÜLESKUTSE! Eesti malevakorraldajate ühine siht 2021
26.04.2021 |
TEADE! 4. mail algab kandideerimine malevarühmadesse.
08.04.2021 |
TEADE MALEVAKORRALDAJALE! Vormijakkide ühistellimus 2021
22.03.2021 |
MÕTISKLUS! Ritta seatud jalanõud
Vaata ka vanemaid uudiseid >