Aktiivi 15. koosseis tegi avalöögi Orissaare meeskonnalaagris
14.11.2019

21. oktoobril võttis Tallinna õpilasmaleva Aktiivi värske koosseis ette kolmepäevase reisi Orissaarde, kus saadi üksteisega paremini tuttavaks, viidi läbi meeskonnamänge suurema ühtsuse saavutamiseks ning pandi ühiselt paika eesmärgid kogu järgnevaks aastaks, alates oktoobrist lõpetades esimese suvekuuga.

Esimesel päeval pärast kohale jõudmist viisid ÕMi staabi liikmed Reivo Maasik ja Maria Joost läbi väikese ajurünnaku, kus aktiivikad arutlesid selle üle, mis on õpilasmaleva juures head ning mida saaks organisatsioonis parandada või juurde tuua. Peamiseks eesmärgiks oligi sõnastada, mida õpilasmalev aktiivikate jaoks tähendab. Samuti õpiti üksteist paremini tundma ning saadi lähedasemaks läbi erinevate mängude, mille sarnased on tuttavad vist igale malevanoorele.

Teise päeva esimeses pooles, olles juba rohkem sisse elanud, osalesid aktiivikad põhjalikul meeskonnakoolitusel, mida viisid taaskord läbi Reivo ja Maria. Tänu sellele saadi rohkem teada üksteise huvide kohta, kasvatati usaldust ning julgust avaldada oma arvamust ja ideid. Päeva teises pooles hakati juba põhjalikumat tööd tegema. Nimelt pandi paika terve järgneva aasta plaan, mille täide viimiseks kavatseb Aktiiv endast parima anda. Protsess oli järgnev: esmalt pandi kirja, milline võiks SA Õpilasmalev aasta, viie ja ka kümne aasta pärast välja näha - erinevaid mõtteid kogunes väga palju. Seejärel moodustati paarid ning asuti aastaplaani koostama. Iga kuu eest määrati vastutavaks üks paar, kes peab selle kuu jooksul jälgima, et Aktiiv ikka tegutseb ja oma aastaplaani täidab. Ideid plaani koostamiseks tuli palju. Nagu... palju. Näiteks aktiivibändi loomine, võrkpallitrennid (õigemini, nendega jätkamine), erinevad spordiloengud köietõmbe ja teatejooksu teemadel, õpilasmaleva suurspordipäevad, mitmed sümboolika ja malevanänni ideed, siniste esmaspäevade korraldamine ning palju-palju muud. Paistab, et Aktiivil on tulemas väga tegus aasta, seega hoidkem silmad-kõrvad lahti!Teise laagripäeva võttis kokku suurejooneline orienteerumine, millest kõik aktiivikad vaimustuses olid. Noored tutvusid põhjalikumalt Orissaarega ning täitsid mitmeid väljakutsuvaid ülesandeid. Orienteerumise ja üldse kogu selle hullult vinge meeskonnalaagri eest on aktiivikad tänulikud kõikidele staabiliikmetele ja komandöridele, kes nendega Orissaares kaasas olid: Reivo Maasik, Maria Joost, Kaia-Liisa Laaniste ja Kristiina Herkül.

Pärast orienteerumist saabus üks väga oluline hetk. Nimelt aitasid juba mitmendat aastat tegutsenud aktiivikad uutele liikmetele kätte anda nende aktiivimärgid, mõnele ka tumesinise jaki. Kõik olid ääretult õnnelikud oma suure punase A-tähe üle, mida ümbritseb kaunisti sõna "aktiiv", mis lausa särab sellel tumesinisel taustal. Kui märgid olid käes, hakati neid oma tumesiniste jakkide külge õmblema. See oli kõigi jaoks eriline hetk, eriti aga uute aktiivikate jaoks, sest Aktiivi kuulumine on tõeliselt vägev kogemus koos imeliste inimestega, kellest tõenäoliselt saavad sõbrad terveks eluteeks.

Kolmadal ehk kõige viimasel päeval enam midagi suurt ette ei võetud. Hommikul maiustati pannkookidega, mille valmistamise nimel olid aktiivikad Maria ja Taavi ärganud tervelt poolteist tundi varem kui teised, ning pakiti kokku kõik oma kodinad, tehti enda järelt korda Orissaare noortekeskus ja liiguti bussile, mis viis noored tagasi Tallinna.

Nõnda kiirelt need kolm ülimalt sisukat päeva läbi saidki, kuid kogemused, mis noored sealt said, on neile sügava mulje jätnud ning nüüd on neil üks korralik ämbritäis motivatsiooni, millega saab see aasta põnevaks teha mitte ainult neile endile vaid igale viimasele malevanoorele, kes tahab aktiivi korraldatavatest üritustest osa võtta.

Autor: aktiivikas Maria Tähe
27.10.2020 |
Aktiivi 16. koosseis alustas hooaega
01.09.2020 |
Toimus EÕM kokkutulek 2020
09.06.2020 |
Kuidas saada teada, kas ma pääsesin malevasse?
01.06.2020 |
Rühmad, mis on kinnituskirjad välja saatnud
19.05.2020 |
Õpilasmalevasse saab end kirja panna 25. maist
02.05.2020 |
Registreerumine 2020 malevarühmadesse LÜKKUB EDASI
23.04.2020 |
OLULINE MUUDATUS REGISTREERIMISEL
19.02.2020 |
Tähtsad kuupäevad 2020
17.02.2020 |
TULUDEKLARATSIOONIST
Vaata ka vanemaid uudiseid >
Glasspoint | Tuulilasin vaihto ja tuulilasin korjaus